Witamy…

Postanowiliśmy Wam przybliżyć trochę temat z Campingiem w podróżach motocyklowych.

Zazwyczaj trzeba przed wyprawą sprawdzić klika rzeczy np. pogoda, temperatura w nocy tam gdzie chcemy spać, zapytacie po co ? Raczej, nie chciałbym zostać zaskoczony nocnymi przymrozkami z letnim śpiworem, zatem trzeba się i na takie okoliczności przygotować.

W ofercie firmy moto-akcesoria.pl jest wiele ciekawych rzeczy, które sprawią, iż nasza wyprawa i biwakowanie będą o wiele wygodniejsze 

 

 

Najważniejszym, naszym zdaniem jest "NAMIOT".

Powinien on spełniać kila podstawowych funkcji, najbardziej na motocyklu zawsze brakuje nam miejsca do spakowania się, więc namiot nie powinien być dużej wielkości (oczywiście po złożeniu). Powinien również być lekki tak abyśmy dodatkowych kilogramów nie wozili ze sobą a przy tym wszystkim powinien być pojemny, tak aby zmieściły się nam wszystkie nasze gadżety oraz wodoodporny :) To podstawa, pogoda różne płata nam figle więc nikt z nas niechciał by się obudzić mokry i ruszać dalej w trasę.

Ważnym elementem w namiocie jest jego przedsionek. Zawsze można tam zostawić wszystkie brudne rzeczy lub tez bagaż, który nie będzie nam przeszkadzał w czasie naszego snu. Upewnij się przed zakupem czy w wybranym przez Ciebie namiocie znajduje się przedsionek.

 

Czas na sen :) Wybierz śpiwór odpowiedni dla siebie.

Wszystkie śpiwory  są wypełnione włóknami syntetycznymi, co sprawia, że ich waga nie jest zbyt duża i są odporne na wilgoć.

Musisz wybrać rodzaj śpiworu, mumię lub prostokąt.

 

 

Jeśli śpiwór już wybrałeś czas na matę, materac lub matę samopompującą .

Dobry materac lub mata to podstawa komfortu Twojego snu. Grubsza zapewnia lepszą izolację od zimnego gruntu oraz amortyzuje ale trzeba pamiętać też o tym, że zwiększa objętość i wagę naszego bagażu.

 

1. Rozkładana mata samopompująca do spania, dobrze izoluje od zimna. Jest bardzo lekka, szybko się ją składa i jest dostępna w trzech grubościach: 3, 5 i 7,5 cm.

2. Poduszka. Bardzo mała, można ją zmieścić w każdym bagażu, pompowana.

3. Karimata z aluminiowym spodem. Bardzo lekka, po zwinięciu można umieścić ją na swoim bagażu, dzięki aluminiowej wstawce dobrze izoluje nas od zimnego gruntu.

4. Materac, to świetne rozwiązanie dla bardziej wymagających motocyklistów. Dzięki komorom powietrznym, jest nam wygodnie jak w domu. Pozycja jest stabilna i zawsze można dopasować miękkość do swoich potrzeb, nadmuchując go bardziej lub mniej powietrzem.

 

5. Śpiwór. Kopertowy kształt zwiększa swobodę w poruszaniu naszych stóp. Można je rozłożyć całościowo i stosować jako kołdrę. Po zwinięciu zajmuje bardzo mało miejsca.

 

Głodni ? To teraz trochę sprzętu do gotowania.

Najważniejsze w podróży to dobrze zjeść, tak aby mieć siły na kilometry spędzone w siodle następnego dnia.

 

Firma moto-akcesoria.pl  posiada w swojej ofercie wszystkie niezbędne gadżety potrzebne podczas gotowania na świeżym powietrzu, które są bardzo kompaktowe.

Dodatkowo, jeśli planujemy długie trasy motocyklowe może warto zadbać o przydatny gadżet jakim jest nóż ? Mają wiele zastosowań i przydają się w najmniej oczekiwanym momencie :) Dodatkowo nie zapomnijcie o latarce.

Akcesoria campingowe.

 

Jeśli od czasu do czasu lubisz pojechać w siną dal, z dala od cywilizacji pomyśl nad gadżetami bez, których może być ciężko 

Znajdź nas na: