Łowicka majówka motocyklowa 2017 po raz kolejny została zaliczona, niektórzy z nas byli pierwszy raz. Na wyjazd do Łowicza stawili się: Marcin (SUZUKI BURGMAN), Paweł (HONDA CBR), Sławek z Moniką (YAMAHA FJR), Tomek-Lewar z Elżbietą (SUZUKI VZR), Michał (YAMAHA FJR), Mariusz (YAMAHA FJR).

 

Udaliśmy się bocznymi drogami obfitującymi w niezliczoną ilość zakrętów i pięknych widoków do miejscowości Głowno, a następnie starą trasą na Warszawę do Miejscowości Domaniewice gdzie miał dołączyć do nas Darek na HONDZIE CBF.
Dobrze, że przyjechaliśmy trochę wcześniej gdyż czekał na nas poczęstunek przygotowany przez żonę Darka Ulę.


Zwiedziliśmy również Darka „moto” garaż, który przypadł nam do gustu a zwłaszcza męskiej części ekipy.


Następnie ruszyliśmy w stronę Łowicza i rynku gdzie wszyscy mieli się spotkać i zaprezentować swoje maszyny mieszkańcom Łowicza i nie tylko. Na rynku odbyły się pokazy ratownictwa drogowego. Dla chętnych była również możliwość sprawdzenia jak kierowca czuje się podczas dachowania autem. Były konkursy i zabawy dla dzieci, oczywiście stało się to już tradycją i zamówiliśmy mega Łowicką rodzinną pizze.

Postanowiliśmy zwiedzić w okolicy Łowicza skansen ziemi Łowickiej w miejscowości Małżyce. Położona jest w odległości 7b Km od Łowicza na trasie Warszawa Poznań czyli stara 2.

                               

                         

Niedaleko skansenu znajduje się zabytkowy most na rzece Słudwi. Pierwszy na świecie spawany most drogowy o długości 27 metrów.
Okrężną mało znaną i uczęszczaną drogą wracamy do Domaniewic gdzie Urszula przygotowała dla wszystkich prawdziwą Łowicką ucztę. Wspólne rozmowy i żarty nie miały końca, aż żal było wracać do domu.


Nasza trasa prowadziła w stroną Brzezin, po drodze Darek pokazał nam miejsce zbrodni jakiej dokonali naziści we wsi Teresin gdzie mieszkańców spalono żywcem w zamkniętej stodole.


Ruszyliśmy dalej krętymi drogami do Brzezin a następnie do Motocafee gdzie przy dobrej kawie podsumowaliśmy wspólny wyjazd do Łowicza.

Zdjęcia z wyprawy

Znajdź nas na: